ماشین سازی تیام

معرفی بلوک زن نیمه اتوماتیک

همانطور که می دانید اجزای تشکیل دهنده بلوک ها سیمان می باشد. به همین خاطر برای درک بهتر شما در ابتدا اطلاعاتی را در مورد سیمان خدمت شما عزیزان می دهیم.

سیمان چیست؟

سیمان، یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی ساخته دست بشر است که به منظور اتصال اجزا مختلف یک سازه نظیر سنگ، آجر، کاشی و غیره مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
علاوه بر این، سیمان یکی از ترکیبات اصلی بتن در ساخت سازه‌ های مختلفی مانند پل، سد، ساختمان ‌های مسکونی، ساختمان‌ های تجاری و دیگر سازه‌ های بتنی است.

ساختار اصلی سیمان، از مواد معدنی نظیر سنگ آهک، رس یا ماسه، بوکسیت و کانی آهن تشکیل می ‌شود. کلینکر چیست. با حرارت دادن به مواد خام مورد استفاده در تولید سیمان، ماده ‌ای به نام کلینکر به وجود می ‌آید. با آسیاب کردن این ماده و افزودن ترکیباتی نظیر گچ به آن، سیمان تشکیل می ‌شود.

دستگاه بلوک زن مکانیکی ماشین سازی تیام

دستگاه بلوک زن هیدرولیک 5 قالبه

تاریخچه استفاده از سیمان به چه دورانی باز می گردد؟

از زمان ظهور تمدن بشری تا به امروز، سیمان به شکل ‌های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. توسعه سیمان از خاکستر های آتشفشانی، ژیپس سوخته، آهک آبدار و اولین سیمان هیدرولیکی مورد استفاده توسط رومیان در قرون وسطی تا قرن هجدهم میلادی ادامه داشت.

در این قرن، جیمز پارکر حق اختراع سیمان رومی را به نام خود ثبت کرد. این سیمان در آن دوران از شهرت بالایی برخوردار بود. با این وجود، در اواسط قرن نوزدهم محصول جدیدی با نام سیمان پرتلند جای سیمان رومی را گرفت. در قرن نوزدهم میلادی تحقیقات و نوآوری ‌های زیادی بر روی نحوه ساخت و کاربرد سیمان پرتلند انجام شد.

در این دوران، ویلیام اسپدین، سیمان پرتلند جدیدی را گسترش داد که خیلی زود مورد توجه قرار گرفت. با این وجود، ایزاک چارلز جانسون به عنوان پدر سیمان پرتلند شناخته می‌شود. این فرد با معرفی روشی برای ساخت سیمان پرتلند در کوره، مشارکت بزرگی در تاریخ سیمان داشته است.

در قرن نوزدهم میلادی، سیمان رزندیل در شهر نیویورک ساخته شد. به دلیل سختی مناسب این سیمان رزندیل، این نوع سیمان در اوایل عرضه با تقاضای بالا مواجه بود اما به دلیل طولانی بودن زمان گیرش آن، سیمان پرتلند بار دیگر به گزینه اول مصرف کنندگان تبدیل شد.

امروزه برای ساخت بزرگراه و پل، از ترکیب سیمان رزندیل پرتلند استفاده می‌شود. این ترکیب دارای دوام بالا و زمان گیرش پایین است. سیمانی که اکنون در ساخت سازه ‌های مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرد، نتیجه آزمایش ‌ها، تغییر ها و پیشرفت ‌های قابل توجهی است.

هدف از تغییر ترکیب سیمان در سال ‌های گذشته، دستیابی به محصولی مستحکم و بادوام برای ساخت جاده، آزاد، پل و دیگر سازه‌ ها بوده است. اکثر سیمان ‌های امروزی از سیمان پرتلند به عنوان ترکیب اصلی یا یکی از ترکیبات اصلی خود استفاده می ‌کنند.
در ادامه مقاله بلوک زن نیمه اتوماتیک همرا کارشناسان ماشین سازی تیام باشید. در بخش ‌های بعدی، به تشریح نحوه ساخت کلینکر خواهیم پرداخت.

مواد اولیه سیمان کدام هستند؟

سیمان، از هشت ماده اصلی آهک، سیلیکا، آلومینا، مگنزیا، اکسید آهن، سولفات کلسیم، سولفور تری اکسید و آلکالین نمک قلیایی تشکیل می ‌شود.

مواد مورد استفاده برای ساخت سیمان، خواص شیمیایی و فیزکی آن را تعیین می ‌کنند. از این‌رو آشنایی با این مواد از اهمیت بالایی برخوردار است. به منظور آشنایی با ترکیبات سیمان، باید نقش و عملکرد هر ماده را به خوبی مورد بررسی قرار داد. تغییر میزان مواد اصلی و افزودنی ‌ها در حین فرآیند تولید می ‌تواند بر روی کیفیت مورد نظر تاثیر داشته باشد. عملکرد اجزا تشکیل دهنده سیمان چگونه است. در این بخش از متن معرفی بلوک زن نیمه اتوماتیک، به معرفی عملکرد ها، مزایا و معایب هر یک از اجزا اصلی سیمان می‌پردازیم.

نقش آهک در سیمان چیست؟

ماده کلسیم اکسید یا کلسیم هیدروکسید با عنوان آهک شناخته می‌ شود. این ماده، یکی از اجزا اصلی مورد استفاده در ساخت سیمان ‌های مختلف است. با اضافه کردن مقدار کافی آهک به درون ترکیب سیمان، سیلیکات و آلومینات کلسیم تشکیل می ‌شود.

در صورت کافی نبودن مقدار آهک، مقاومت و زمان گیرش کاهش می ‌یابد. در طرف مقابل، آهک زیاد باعث تورم و کاهش سلامت می ‌شود. نقش سیلیکا در سیمان چیست. سیلیسیم دی اکسید یا سیلیکا، یکی دیگر از مواد مهم در ترکیب سیمان ‌ها است.

اضافه کردن مقدار مناسبی از این ماده به درون ترکیب باعث تشکیل سیلیکات دی کلسیم و تری کلسیم می ‌شود. ویژگی استحکام سیمان، از سیلیکا موجود در آن نشات می ‌گیرد.

دستگاه بلوک زنی هیدرولیک

بلوک زنی مکانیکی 5 قالبه

نقش آلومینا در سیمان چیست؟

آلومینا همان اکسید آلومینیوم با فرمول شیمیایی است. زمان گیرش، به میزان آلومینای موجود در ترکیب سیمان‌ها بستگی دارد. دمای تشکیل کلینکر در حضور مقدار کافی آلومینا کاهش می ‌یابد.

استفاده بیش از حد آلومینا باعث کاهش استحکام می ‌شود.کاربرد های سیمان چه هستند. سیمان، ماده بسیار پرکابردی است. ویژگی‌ های منحصر به فرد این ماده باعث اهیمت بسیار بالای آن در حوزه مهندسی عمران شده است.

کاربرد های اصلی سیمان

ساخت ملات برای گچ کاری، بنایی، بندکشی و غیره، استفاده به عنوان درزگیر اتصالات زهکش‌ ها و لوله‌ ها، مقاوم‌ سازی سازه در برابر آب، به کارگیری در بتن برای ساخت کف، سقف، نعل درگاه، تیر، پله، ستون و غیره، ساخت سطوح سخت به منظور جلوگیری از آثار مخرب شیمیایی و دمایی، ساخت لوله ‌های پیش ساخته پایه ‌ها و تیر حصار، ساخت بلوک های سیمانی ساخت سازه ‌های مهندسی نظیر پل، آبگذر، سد، تونل، فانوس دریایی و غیره، اجرای فونداسیون، کف آببند، گذرگاه و غیره، ساخت چاه، مخزن آب، زمین بازی، تیر چراغ برق، جاده و غیره است.

خواص سیمان

خواص سیمان، به دو گروه اصلی خواص فیزیکی و خواص شیمیایی تقسیم می ‌شوند. در این بخش، به معرفی هر یک از این موارد می ‌پردازیم. خواص فیزیکی سیمان چه هستند. انواع مختلفی از سیمان در ساخت سازه ‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

وجه تمایز این سیمان ‌ها، خواص فیزیکی آن‌‌ ها است. برخی از پارامترهای کلیدی باعث کنترل کیفیت سیمان ‌های مختلف می ‌شوند. خواص فیزیکی سیمان‌ های مناسب عبارت هستند از نرمی، سلامت، روانی، استحکام، حرارت هیدراتاسیون، افت حرارتی، چگالی توده ای، وزن مخصوص در ادامه، به معرفی این خواص و آزمایش‌های موجود برای تعیین آن ‌ها می ‌پردازیم.

نرمی سیمان چیست؟

اندازه ذرات سیمان، با عنوان نرمی آن شناخته می ‌شود. نرمی مورد نیاز برای ساخت سیمان ‌های با کیفیت از طریق سایش خوب کلینکر در مرحله آخر تولید به دست می ‌آید.

نرخ هیدراتاسیون به طور مستقیم به اندازه ذرات بستگی دارد. به همین دلیل، نرمی یکی از خواص بسیار مهم در سیمان ‌های مختلف محسوب می ‌شود.

سلامت سیمان چیست و چگونه اندازه گیری می شود؟

سلامتی سیمان، توانایی آن در عدم جمع شدگی هنگام سفت شدن است. حجم سیمان‌ های با کیفیت پس از گیرش تغییری نمی ‌کند. وجود مقدار زیادی از آهک و مگنزیای آزاد در ترکیب، باعث افزایش حجم در گذر زمان می ‌شود. عدم سلامت سیمان، مسئله ‌ای است که پس از چندین سال مشخص می‌ شود.

برای اطمینان از سلامت سیمان می ‌توان آزمایش ‌هایی نظیر آزمایش لوشاتلیه یا آزمایش اتوکلاو را بر روی آن انجام داد. آزمایش لوشاتلیه چگونه انجام می شود. در آزمایش لوشاتلیه، از تجهیزات مخصوص برای تعیین سلامت سیمان با توجه به میزان آهک به کار رفته در آن استفاده می ‌شود.

به این منظور، خمیر سیمانی با اسلامپ معمولی بین دو مقطع شیشه‌ای و به مدت بیست و چهار ساعت در دمای بیست تا بیست و یک درجه سانتی ‌گراد زیر آب قرار داده می ‌شود. در مرحله بعد، پس از اندازه ‌گیری فاصله بین مقاطع، نمونه را دوباره به زیر آب بر می‌ گردانند. سپس، با اعمال حرارت به آب، در مدت بیست و پنج تا سی دقیقه آن را به نقطه جوش می ‌رسانند.

آب باید به مدت یک ساعت در نقطه جوش باقی بماند. در مرحله بعد، منتظر می ‌مانند تا دستگاه سرد شود. سپس، فاصله بین مقاطع را دوباره اندازه ‌گیری می ‌کنند. در سیمان ‌های با کیفیت، فاصله بین مقاطع از ده میلی ‌متر عبور نمی ‌کند. در این قسمت از مطلب معرفی بلوک زن نیمه اتوماتیک قصد توضیحاتی در مورد سیمان چگونه ساخته می شود را برای شما کاربران عزیز سایت ماشین سازی تیام داریم.

مراحل تولید سیمان

سیمان، طی شش مرحله اصلی شامل استخراج مواد خام از معادن، آسیاب کردن به همراه توزین و مخلوط کردن، اعمال حرارت اولیه، حرارت دادن در کوره، خنک سازی به همراه آسیاب نهایی و بسته بندی به همراه انتقال به انبار ساخته می‌ شود.

در ادامه، تمام مراحل اصلی ساخت سیمان را توضیح می ‌دهیم. مرحله اول، استخراج مواد خام سیمان از معادن، مواد خام مورد نیاز برای تولید سیمان، شامل سنگ آهک، ماسه یا رس سیلیسیم، آلومینیوم، آهن، شیل، خاکستر بادی، بوکسیت و غیره است. این مواد، سنگ ‌‌های معدنی هستند که پس از استخراج، توسط سنگ شکن به قطعاتی با ابعاد حدود پانزده سانتی ‌متر تبدیل می ‌شوند.

در مرحله بعدی، این قطعات برای رسیدن به ابعاد حدود هفت سانتی ‌متر در فرآیند سنگ شکنی ثانویه قرار می ‌گیرند. به این ترتیب، قطعات سنگی خرد شده برای مرحله بعدی آماده می‌ شوند.

مرحله دوم، آسیاب، توزین و مخلوط کردن، با آسیاب کردن مواد اولیه خرد شده در مرحله قبل و اضافه کردن مواد شیمیایی و افزودنی ‌های مورد نظر، یک مخلوط همگن کوچک ‌تر تشکیل می ‌شود. توزین ذرات در این مرحله با توجه به خواص مورد نیاز صورت می ‌گیرد. معمولا هشتاد درصد این مخلوط از سنگ آهک و بیست درصد باقیمانده آن از رس تشکیل می‌ شود. فرآیند خشک کردن مخلوط مواد خام نیز تا رسیدن رطوبت آن به زیر یک درصد در کارخانه صورت می‌ گیرد. سپس، غلتک‌ های بزرگ و میز های گردان، مخلوط مواد خام را خرد کرده و بهم می ‌زنند.

در نهایت، پودر ریزی به دست می ‌آید که برای انتقال به کوره آماده است. مرحله سوم اعمال حرارت اولیه به مواد خام، برای اعمال حرارت اولیه، مواد خام به محلی با چندین سیکلون انتقال داده می‌شوند. این سیکلون‌ها با استفاده از گاز های داغ تولید شده از طرف کوره، حرارت اولیه را به مواد خام انتقال می‌دهند. هدف از این فرایند، کاهش مصرف انرژی و آلودگی محیط زیستی است.

در این مرحله، مواد خام با عبور از سیکلون‌ها به مواد اکسیدی تبدیل شده و آماده پخت در کوره می ‌شوند. امیدواریم که تا به اینجای مقاله بلوک زن نیمه اتوماتیک توانسته باشیم اطلاعات خوبی را به شما عزیزان ارائه کرده باشیم.

مرحله چهارم، پخت مواد خام در کوره ، در فرآیند تولید سیمان، پخت مواد خام در کوره، اصلی ‌ترین مرحله به شمار می ‌رود. در این مرحله، طی انجام چندین واکنش شیمیایی بین ترکیبات کلسیم و سیلیسیم دی اکسید، ماده ‌ای به نام کلینکر تشکیل می ‌شود. با وجود پیچیده بودن این فرآیند، مراحل تولید کلینکر را می‌ توان به صورتی که در ادامه آمده است شرح کرد.
تبخیر آب آزاد، تبخیر آب موجود در ترکیبات رسی، تبدیل کربنات کلسیم به اکسید کلسیم طی فرآیند کلسیناسیون، تشکیل دی کلسیم سیلیکات بر اثر واکنش با سیلیسیوم، تشکیل فاز مایع بر اثر واکنش با آلومینیوم و ترکیبات دارای آهن، تشکیل دانه ‌های کلینکر، تبخیر مواد فرار، نظیر سدیم، پتاسیم، کلرید ها و سولفات ‌ها، تشکیل تری کلسیم سیلیکات بر اثر واکنش اضافی با دی کلسیم سیلیکات، فرآیند های بالا را می ‌توان بر اساس تغییر دمای درون کوره به چهار بخش تقسیم کرد. دمای صد درجه سانتی ‌گراد، بخار آب آزاد، دمای صد تا چهارصد و سی درجه سانتی‌گراد، کاهش آب و تشکیل اکسید های سیلیسیوم، آلومینیوم و آهن،

دمای نهصد تا نهصد و هشتاد و نه درجه سانتی‌گراد، آزاد شدن CO۲ و تشکیل CaO بر اثر کلسیناسیون، دمای هزار و پانصد و ده درجه سانتی ‌گراد، تشکیل کلینکر واکنش ‌های شیمیایی بین مواد موجود در کوره بعد از بخار آب شروع می ‌شوند. این واکنش‌ ها به ترتیب عبارت هستند از، تجزیه رس، تجزیه دولومیت، تجزیه کلسیت

در دمای پایین، واکنش آلومینا و اکسیژن، واکنش کلسیت باقی مانده. کوره پخت سیمان، سه درجه نسبت به سطح افق زاویه دارد. این زاویه امکان عبور مواد خام از درون کوره را در مدت بیست تا سی دقیقه فراهم می ‌کند. با رسیدن مواد خام به پایین ‌ترین بخش، دانه ‌های کلینکر با شکلی مشابه قلوه سنگ از درون کوره خارج می‌ شوند.

مرحله پنجم، خنک سازی و آسیاب نهایی، با خروج کلینکر از درون کوره و تماس با هوای آزاد، دمای آن به سرعت از دو هزار درجه سانتی‌گراد به صد تا دویست درجه سانتی ‌گراد می ‌رسد. در این مرحله با آسیاب کردن مجدد کلینکر، چندین ماده مختلف به ترکیب اضافه می ‌شود تا محصول نهایی سیمان به دست آید. سنگ گچ به منظور تعدیل زمان گیرش و مقاوم سازی به کلینکر اضافه و به همراه آن آسیاب می ‌شود. به علاوه، این ماده از چسبیدن ترکیب به بدنه و گلوله ‌های آسیاب جلوگیری می ‌کند. مواد دیگری نظیر تری اتانول آمین نیز به منظور ریز شدن بهتر مواد و جلوگیری از گوله شدن آن‌ ها مورد استفاده قرار می ‌گیرند. به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، حرارت ایجاد شده توسط کلینکر به کوره باز می ‌گردد.

آخرین مرحله از تولید سیمان، فرآیند آسیاب کردن نهایی است. در کارخانه سیمان، طبلک ‌های گردانی به همراه گلوله‌ های فولادی وجود دارند. پس از فرآیند خنک شدن، کلینکر به درون این طبلک ‌ها منتقل می ‌شود. با اتمام آسیاب نهایی، پودر ریزی به دست می ‌آید که هر کیلوگرم از آن شامل هفتاد و پنج میلیون ذره است. این پودر، سیمان نام دارد.

مرحله ششم، بسته بندی و انتقال به انبار، در این مرحله، سیمان در بسته ‌های بیست تا چهل کیلوگرمی بسته ‌بندی شده و از محل آسیاب به سیلو های مخصوص انتقال داده می‌ شود. البته اکثر سیمان تولید شده در مقادیر بالا توسط کامیون، قطار یا کشتی به محل‌های مورد نیاز انتقال می ‌یابند و فقط مقدار کمی از آن به صورت بسته ‌بندی شده به مشتریان تحویل داده می ‌شود.

دستگاه بلوک زنی هیدرولیک

بلوک زنی هیدرولیک

بلوک زن نیمه اتوماتیک

یکی از دستگاه هایی است که به صورت نیمه اتوماتیک عمل می کند و جهت تولید انواع بلوک دیواری، سقفی وتیغه ای به اشکال مختلف بکار می رود.

در بلوک زن نیمه اتوماتیک امکان تعویض بلوک های متفاوت بسیار آسان می باشد و شما به راحتی می توانید این قالب ها را جابجا کنید. در بلوک زن نیمه اتوماتیک امکان تولید انواع بلوک سبک، بلوک دیواری، بلوک سقفی، بلوک تیغه ای و بلوک سیمانی وجود دارد.

بلوک زن نیمه اتوماتیک کم مصرف می باشد. قیمتی هم که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است قیمت مناسبی است. بلوک زن نیمه اتوماتیک قادر است تا عملیات تولید بلوک را با دقت بسیار عالی و در تیراژ بالا انجام دهد. این دستگاه به دلیل برخورداری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، توان تولید بلوک با سطوح صاف و کاملا یکنواخت را دارد. علاوه بر آن به دلیل این که در بلوک زن نیمه اتوماتیک از سنبه برش سی ان سی استفاده شده است قطعا بلوک های تولید شده نیز از لحاظ ابعاد و از لحاظ صافی و یکنواختی سطح داخلی و بیرونی، بدون عیب و نقص خواهند بود.

بلوک زن نیمه اتوماتیک شامل الکترو موتور های مختلفی است که از جمله آن ها می توان به سیستم هیدرولیک دستگاه بلوک زن با الکتروموتور سه فاز اشاره کرد همچنین برای ویبره قالب ها نیز از الکترو موتور دیگری با توان سه اسب بخار استفاده می شود. یک الکترو موتور دیگر برای حرکت و گردش دستگاه نیز در بلوک زن نیمه اتوماتیک وجود دارد که با توان دو اسب بخار این وظیفه را به انجام می‌ رساند.

بلوک زن نیمه اتوماتیک در انواع مختلف در بازار فروش موجود است که هر کدام از آن ها نیز قیمت‌ گذاری خاص خود را دارد. ما در ادامه قصد معرفی بلوک زن نیمه اتوماتیک را برای شما عزیزان داریم. یکی از بلوک هایی که می توان با بلوک زن نیمه اتوماتیک زد بلوک سبک است که در ادامه در مورد این بلوک اطلاعاتی را به شما عزیزان خواهیم داد. بلوک سبک چیست. به جرات می توان گفت که بلوک سبک کار آمد ترین مصالح ساختمانی نوین بوده، که باعث زیر و رو شدن صنعت ساخت و ساز شده است. ا

ین مصالح ساختمانی کم وزن با استفاده از پیشرفت تکنولوژی، اختراع شده و به مرور زمان جایگاه خیلی از مصالح ساختمانی سنتی را تصاحب کرده است. مزیت هایی که بلوک سبک نسبت به بلوک های قدیمی دارد باعث شده که روز به روز به محبوبیت آن اضافه شده و عده بیشتری از مهندسان ساخت و ساز و مدیران پروژه های ساختمانی به سراغ آن بروند. بلوک سبک چیست.

بلوک سبک به طور معمول از ترکیب آب با ماسه ریز دانه، سیمان و پوکه های معدنی ساخته می شود. بسته به نوع بلوک این ترکیبات می تواند متفاوت باشد. البته دلیل سبک بودن این بلوک ها ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است. در واقع ترکیب عناصر در بلوک هر چه که باشد، وجود حباب های هوا در بافت آن ثابت است. همین امر موجب ایجاد قابلیت های چشمگیری برای این مصالح ساختمانی سبک شده است

کاربرد بلوک سبک

در ساختمان سازی، بلوک سبک امروزه از ضروری ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید و در دیوار چینی دیوارهای غیر باربر، پر کردن کف سازه، ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های مختلف ساختمان به کار می آید. بسته به کم و کیفی که انواع بلوک های ساختمانی سبک دارند، می توان از آن ها در قسمت های مختلف یک سازه استفاده کرد.
مزیت های بلوک های ساختمانی سبک
استفاده از بلوک سبک در ساخت و ساز تا حد زیادی موجب صرفه جویی در هزینه ها، انرژی و مدت زمان انجام کار می شود. این مصالح ساختمانی به خاطر بافت هوادهی شده و وزن بسیار کمی که دارد، در مقابل سرما و گرما عایق است، سرعت نصب و اجرای بالایی دارد و هزینه حمل و نقل و ساخت و ساز را به صورت قابل توجهی کم می کند.

به کارگیری بلوک سبک در ساختمان باعث می شود که در مقابل صدا عایق باشد، در صورت وقوع زلزله کمترین آسیب را متحمل بشود و با صرفه جویی در مصرف انرژی سرمایشی و گرمایشی، دوستدار محیط زیست محسوب شود. در ادامه معرفی بلوک زن نیمه اتوماتیک انواع بلوک سبک را کارشناسان سایت ماشین سازی تیام برای شما معرفی خواهند کرد..

دستگاه بلوک زنی هیدرولیک

بلوک زنی

انواع بلوک های سبک ساختمانی

انواع بلوک های سبک ساختمانی با نام بلوک هبلکس، بلوک گازی، بلوک سه جداره، بلوک سیمانی، بلوک لیپر، بلوک لیکا و غیره وجود دارد، که در ادامه به شرح ویژگی های پر کاربرد ترین آن ها می پردازیم. بلوک سبک گازی، بلوک گازی از سیمان و آهک و سیلیس ساخته شده و قابل بازیافت می باشد. سبک و مستحکم بودن این بلوک سبک از ویژگی های قابل توجه آن به حساب می آید. بلوک گازی مقاومت بالایی در مقابل عوامل محیطی دارد و برای ساخت و ساز در هر منطقه آب و هوایی مناسب است.

دو نوع اتوکلاو و غیر توکلاو برای بلوک گازی وجود دارد. نوع اتوکلاو بلوک گازی با نام AAC و نوع غیراتوکلاو آن با عنوان NAAC شناخته می شود. ای ای سی یا بلوک سبک هبلکس به خاطر خصوصیت های منحصر به فردش، کاربردی ترین نوع بلوک گازی محسوب می شود.

بلوک سبک هبلکس، این مصالح ساختمانی که با نام ای ای سی نیز شناخته می شود، نوعی بتن سبک متخلخل است که از ترکیب آب با سیلیس، آهک، سیمان و پودر آلومینیوم ساخته می شود.

تفاوتی که هبلکس با دیگر بلوک های سبک دارد این است که، ترکیبات اولیه بتن در دستگاه اتوکلاوه تحت حرارات دویست درجه سانتی گراد و فشار دوازده اتمسفر اتوکلاوه می شود. این بلوک برای دیوار چینی در انواع و اقسام سازه ها کاربرد دارد. وزن بسیار کم و تخلخل زیاد بلوک هبلکس باعث شده که مزیت های قابل توجهی در ساختمان سازی داشته باشد. در واقع ویژگی های منحصر به فرد هبلکس خیلی بیشتر از سبک بودن آن است. مقاومت بالایی که این مصالح ساختمانی در برابر سرما، گرما و رطوبت دارد.

همچنین ماهیت انعطاف پذیر آن که از ساختمان در مقابل آسیب های احتمالی زلزله جلوگیری می کند، بخشی از قابلیت های این مصالح ساختمانی به شمار می رود. ساختمان هایی که با بلوک هبلکس ساخته می شوند، عایق صدا هستند. این ویژگی در نوع خود اهمیت زیادی در ساخت مجتمع های مسکونی و یا واحدهای صنعتی بزرگ دارد. سازه های بلوک هبلکس همچنین در برابر آتش گرفتگی و سرمازدگی مقاومت بالایی دارند. به این ترتیب در بحث ایمنی ساختمان این مصالح ساختمانی حرف اول را می زنند.

به علت قابلیت بلوک هبلکس در عدم انتقال گرما و سرما از بیرون به داخل یا برعکس، مصرف انرژی بهینه می شود و هزینه کمتری صرف سیستم های سرمایشی و گرمایشی ساختمان می شود. در بحث هزینه ها، موضوع سهولت و سرعت در حمل و نقل و اجرای هبلکس با چسب مخصوص هبلکس نیز، مقرون به صرفه بودن این مصالح ساختمانی را اثبات می کند. قابلیت برش کاری و سوراخ کاری که در بلوک هبلکس وجود دارد باعث شده که، بتوان به راحتی در هر کجای ساختمان از آن استفاده کرد و کلیه امور ساختمانی مثل سیم کشی برق را بدون کوچکترین مشکلی و با سرعت هر چه بیشتر پیش برد.

بلوک سبک صنعتی یا بلوک لیکا

این بلوک ساختمانی از سیمان و آب ساخته می شود. البته جز جدایی ناپذیر حفره های هوایی نیز در بافت این بلوک وجود دارد. دیوارهای بیرونی، سقف و نمای ساختمان از فضاهایی است که می توان در آن از بلوک لیکا استفاده کرد.

بلوک سبک سه جداره

این نوع بلوک در ساخت دیوارهای بیرونی کاربرد دارد و از ترکیب انواع پوکه های معدنی با آب و حباب های هوا ساخته می شود. بلوک سیمانی، بلوک سیمانی از سیمان و ماسه و آب و به صورت متخلخل ساخته می شود. این نوع از بلوک ها مقاومت فشاری کمتری نسبت به بلوک های باربر دارند.

بلوک لیپر

در تولید این نوع بلوک سبک از دانه صنعتی پرلیت و پوکه اسکوریا و پومیس استفاده می شود. بلوک لیپر در ساخت تیغه های جدا کننده فضا، تیغه های داخلی، و به طور کل دیوارهای غیر سازه ای استفاده می شود. این مصالح ساختمانی مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد.
بهترین انتخاب بلوک ساختمانی
در میان انواع و اقسام بلوک های ساختمانی سبک، بلوک هبلکس از مزیت های قابل توجهی نسبت به دیگر بلوک های ساختمانی برخوردار می باشد. انتخاب بلوک هبلکس در دیوارچینی ساختمان شما و یا احداث پروژهای بزرگ صنعتی، عاقلانه ترین قدم برای اطمینان از ایمنی ساختمان، صرفه جویی در هزینه ها، مصرف بهینه انرژی و همچنین وفاداری به قوانین پایداری محیط زیست است. امیدواریم که تا به اینجای معرفی بلوک زن نیمه اتوماتیک را توانسته باشید اطلاعات خوبی کسب کرده باشیند. در ادامه بحث قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک

در این قسمت از مقاله بلوک زن نیمه اتوماتیک در مورد قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک توضیحاتی را از کارشناسان سایت ماشین سازی تیام بخوانید. بلوک زن نیمه اتوماتیک یکی از دستگاه هایی است که این روزها به شدت به کار افراد در زمینه ساختمان سازی آمده است.

اما این که این دستگاه ها را از کجا و با چه قیمتی بخریم، اهمیت زیادی دارد. خرید از مراکز معتبری همچون ماشین سازی تیام باعث شده تا خیال شما از بابت کیفیت و دوام محصولات راحت باشد.

شما در سایت ماشین سازی تیام می توانید انواع دستگاه بلوک زن تولید شده توسط این مجموعه را به همراه اطلاعات آن مشاهده نمایید.

مجموعه ماشین سازی تیام با چند دهه سابقه در عرصه صنعت در زمینه ساخت ماشین آلات صنعتی و ساختمانی توانسته با ارائه محصولاتی با کیفیت بالا، دوام زیاد و قیمت مناسب اعتماد مشتری های خود را در این سال ها به خود جلب کند. بلوک زن نیمه اتوماتیک با استفاده از نیروی برق جهت ساخت انواع بلوک در کارگاه های عمرانی، ساختمان سازی و احداث کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

بلوک به دلیل وزن پایین و مقاومت بالا در برابر زلزله، در ساختمان سازی، مورد توجه قرار گرفته است، همچنین، عملیات اختلاط مصالح شن و سیمان برای ساخت بلوک را بلوک زنی می گویند. در ادامه مطلب قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک انواع دستگاه بلوک زنی را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد، شما عزیزان می توانید

برای اطلاع از قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک از طریق شماره های ذکر شده در سایت و تماس با کارشناسان سایت ماشین سازی تیام ارتباط بگیریند و همچنین از مشاوره رایگان ما نیز بهره ببرید.
در دستگاه بلوک زن می توان انواع قالب را برای تولید بلوک با اندازه و تعداد مختلف استفاده نمود، که متداول ترین آن بلوک زن چهار قالبه، بلوک زن پنج قالبه و بلوک زن شش قالب است.

انواع دستگاه بلوک زنی

انواع دستگاه بلوک زنی که در مجموعه ماشین سازی تیام تولید و به بازار عرضه می شوند، عبارتند از بلوک زن دستی، بلوک زن برقی، بلوک زن هیدرولیک، بلوک زن تمام اتوماتیک که در ادامه مقاله بلوک زن نیمه اتوماتیک و مطلب قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک انواع این ها را برای شما شرح خواهیم داد.

در مدل های برقی، حرکت دستگاه بلوک زن و تراکم قالب بلوک به وسیله مصرف برق تک فاز یا سه فاز، توسط نیروی الکتروموتور تا توان یک و نیم تا سه اسب بخار انجام می گیرد که برای تولید بلوک های سقفی و دیواری مورد استفاده است،

همچنین برای هر شیفت کاری می توان هزار تا هزار و سیصد بلوک را تولید کرد. بلوک زن هیدرولیک، در بلوک زن هیدرولیکی، ساخت بلوک دقیق تر و در تیراژ بالا انجام می شود. ویبره قالب ها به صورت برقی بوده و پرس نیز هیدرولیکی است، به همین دلیل بلوک ساخته شده ابعاد صاف و یک نواختی دارد. همچنین در یک شیفت کاری تعداد دو هزار و پانصد تا سه هزار بلوک را می توان تولید نمود.

بلوک زن اتوماتیک

دستگاه بلوک زنی ثابت (یا دستگاه سیار، تخم گذار، دستگاه بلوک زنی پاکت دار) برای ساخت بلوک به نظارت یک اپراتور نیاز دارد. پس از ساخت، بلوک ها بر روی پالت چوبی در زیر دستگاه قرار گرفته و برای خشک شدن به محل مناسب منتقل می شود. از ویژگی های دستگاه می توان به امکان نصب سیلو، امکان تعویض قالب برای ساخت انواع بلوک و امکان ساخت حداکثر چهارده هزار بلوک در یک شیفت کاری اشاره کرد.

همچنین دستگاه تمام اتوماتیک می تواند به صورت دستگاه بلوک زن اتوماتیک دوازده قالبه سیلودار با ظرفیت های مختلف نیز ساخته شود.

قیمت دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک

قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک، به عوامل زیادی بستگی دارد.

این عوامل شامل نوع دستگاه، تعداد قالب، داشتن باکت، تعداد موتور، چند کاره بودن و متریال استفاده شده در بدنه است.

شما باید با توجه به نیاز و بودجه در نظر گرفته یکی از این دستگاه ها را انتخاب کنید. برای مثال دستگاه بلوک زن تمام دستی قیمت کمتری نسبت به قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک در بازار دارد. از آن طرف هم دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک نسبت به دستگاه بلوک زنی اتوماتیک قیمت کمتری دارد. با توجه به نوسانات قیمت در بازار لطفا برای اطلاع از قیمت دستگاه ها با شماره های درج شده در سایت ماشین سازی تیام تماس حاصل فرمایید.

بلوک زن نیمه اتوماتیک یکی از دستگاه هایی است که به صورت نیمه اتوماتیک عمل می کند و جهت تولید انواع بلوک دیواری، سقفی وتیغه ای به اشکال مختلف بکار می رود. در بلوک زن نیمه اتوماتیک امکان تعویض بلوک های متفاوت بسیار آسان می باشد و شما به راحتی می توانید این قالب ها را جابجا کنید.

در بلوک زن نیمه اتوماتیک امکان تولید انواع بلوک سبک، بلوک دیواری، بلوک سقفی، بلوک تیغه ای و بلوک سیمانی وجود دارد. بلوک زن نیمه اتوماتیک کم مصرف می باشد. قیمتی هم که برای قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک در نظر گرفته شده است قیمت مناسبی است.

بهتزین بلوک زنی اتوماتیک

دستگاه بلوک زنی ثابت

بلوک زن دستی

بلوک زن دو قالب به صورت دستی بوده که به آن دستگاه بلوک زن تکی نیز می گویند و برای استفاده به برق احتیاج ندارد. در این مدل تراکم قالب ها به وسیله سمبه با حرکت دست انجام می گیرد و دستگاه بلوک زن دستی در مدت زمان هشت ساعت، توانایی ساخت دویست تا سیصد بلوک را دارد.

شما نیز می توانید برای استعلام قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک از طریق وب سایت ماشین سازی تیام اقدام نمایید ما به عنوان یکی از وب سایت های برتر در سطح کشور در زمینه ارائه انواع بلوک زن نیمه اتوماتیک مشغول به فعالیت هستیم و بهترین نوع این دستگاه را از لحاظ کیفیت و کارایی در معرض فروش برای مشتری قرار داده‌ ایم.

خرید بلوک زن نیمه اتوماتیک

از آن جایی که امروزه پروژه های عمرانی و ساخت و ساز رونق زیادی گرفته است، انواع مصالح سیمانی و بتنی همچون بلوک های سیمانی نیز بیش از گذشته مورد نیاز هستند. بلوک های سیمانی از شمال تا جنوب کشور مورد استفاده قرار می گیرند.

از آنجایی که احداث پروژه‌ های عمرانی نیاز به بلوک سیمانی با تیراژ بالا و کیفیت مورد تایید دارد، استفاده از دستگاه بلوک زن می‌ تواند گزینه بسیار مناسبی برای تولید این محصول در تیراژ بالا با دقت و ظرافت کافی باشد. ما نیز در این راستا به منظور رفاه حال مشتریان خود تصمیم گرفته ایم که این محصول را به صورت حضوری و اینترنتی در اختیار مشتری قرار دهیم. لذا شما می توانید به منظور خرید دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک از طریق وب سایت فروشگاهی ماشین سازی تیام اقدام کنید.

ما انواع مختلف این دستگاه را در انواع دستی، برقی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک؛ به منظور تولید انواع بلوک در تیراژهای مختلف و با کیفیت بسیار بالا ارائه نموده ایم. دستگاه های ارائه شده در این وبسایت با استفاده از جدیدترین و به روزترین تکنولوژی جهانی تولید شده‌ اند و به دلیل استاندارد بسیار بالایی که دارند قطعا طول عمر و دوام آن ها نیز بسیار بالا بوده و راندمان کاری شما را افزایش می دهند.

از طرفی به دلیل عرضه مستقیم این دستگاه ها، خرید آن ها برای مشتری کاملا مقرون به صرفه است زیرا این دستگاه بدون دخالت دست واسطه ها به صورت کاملا مستقیم در معرض فروش قرار داده شده است و مشتری می‌ تواند بدون اتلاف زمان و هزینه های اضافی از طریق روش های غیر حضوری خرید خود را انجام دهند. در ادامه مقاله بلوک زن نیمه اتوماتیک نحوه کار بلوک زن اتوماتیک را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

نحوه کار دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک

در ابتدای مطلب نحوه کار دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک برای درک بهتر این موضوع اطلاعاتی را در مورد بلوک ها خدمت شما عزیزان می دهیم. بلوک ساختمانی و انواع آن، یکی از پرکاربرد ترین انواع مصالح در صنعت ساختمان بلوک می باشد. بلوک ها در انواع مختلفی وجود داشته و در تولید آن ها از متریال مختلفی استفاده می شود که در این میان بلوک های بتنی و سفالی بیشترین استفاده را در میان سایر بلوک ها دارند. انواع بلوک،

در ساخت بلوک از ترکیب سیمان، آب، ماسه و دیگر سنگدانه ها استفاده می شود. همان گونه که در بالا اشاره شد، بلوک های ساختمانی انواع مختلفی دارند که به صورتی می باشند که در ادامه آمده است. . بلوک سیمانی، بلوک های سیمانی نمونه ای از انواع بلوک استاندارد می باشند که در دو دسته باربر و غیرباربر قرار می گیرند و بیش ترین استفاده را در صنعت ساختمان در میان انواع بلوک ها دارند. بلوک سیمانی معمولی، در ساخت بلوک های سیمانی معمولی از شن و ماسه طبیعی رودخانه استفاده می شود.

چگالی این گونه بلوک ها پس از انجام فرآیند خشک شدن حدود دو هزار کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. تولید این گونه بلوک ها در فرم های مختلف و به دو صورت بلوک های سیمانی دیواری و بلوک های سیمانی سقفی صورت می گیرد. بلوک سیمانی سبک، به بلوک های سیمانی که چگالی آن ها هزار و هفتصد کیلوگرم بر متر مکعب باشد، بلوک سبک یا بلوک پوکه ای گفته می شود. بلوک های سیمانی سبک بر اساس چگالی آن ها در چهار دسته رده بندی می شوند.

بلوک سیمانی سبک رده یک، چگالی این بلوک ها پس از خشک شدن در حدود پانصد تا هفتصد کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. بلوک سیمانی سبک رده دو، چگالی این بلوک ها پس از خشک شدن در حدود هفتصد تا هزار کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. بلوک سیمانی رده سه، چگالی این گونه بلوک ها پس از خشک شدن در حدود هزار تا هزار و هفتصد کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. بلوک سیمانی رده چهار، چگالی این گونه بلوک ها پس از خشک شدن در حدود هزار و هفتصد تا دو هزار کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

این بلوک ها در دسته بلوک های نیمه سبک قرار می گیرند. در ادامه مطلب نحوه کار دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک چندین نوع بلوک را برای شما کاربران عزیز سایت ماشین سازی تیام ارائه خواهیم کرد. بلوک لیپر، بلوک لیپر نمونه ای از بلوک های سیمانی سبک می باشد که از پرلیت که نوعی پوکه صنعتی است، ساخته شده است. از ویژگی های این بلوک ها می توان به عایق بودن آن ها اشاره کرد. در تولید این بلوک ها از روش اتوکلاو استفاده می شود. از مزایای این گونه بلوک ها می توان به عدم اشتعال پذیری و مقاومت بالای آن ها اشاره کرد. این بلوک ها قابلیت رنگ پذیری و برش نیز دارند.

معایب بلوک سفالی

در کنار مزایای نام برده استفاده از این بلوک معایبی نیز به همراه دارد. برای مثال استفاده از این بلوک در ساختمان سازی زمان اجرایی بالایی دارد. این بلوک ها از وزن بالایی برخوردار می باشند که می تواند باعث افزایش وزن ساختمان نیز شود. بلوک گچی، بلوک های گچی به شکل مکعب مستطیل بوده و سطحی کاملا صاف و موازی دارند. این بلوک ها دارای فاق و زبانه می باشند و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند. ملاتی که در بین آن ها استفاده می شود، در واقع چسب مخصوصی است که از مخلوط گچ حاصل می شود و پس از استفاده، هم رنگ سایر قسمت های گچی می گردد.

تولید بلوک رنگی

این بلوک ها را همچنین می توان از مواد رنگی مطابق با الزامات این استاندارد به صورت رنگی نیز ساخت. به منظور تمایز دادن نوع تولید و کاربرد این بلوک های گچی، آن ها را از رنگ های مختلف می سازند. نحوه کار دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک، در حال حاضر به دلیل مزیت های بسیاری که بلوک زن نیمه اتوماتیک نسبت به نوع دستی دارد، بیشتر از نوع دیگر استفاده می شود که در بخش های بعد بیشتر در خصوص مزیت های این دستگاه صحبت می کنیم.

بلوک زن نیمه اتوماتیک بدین صورت کار می کند که در ابتدا مصالحی همچون سیمان، ماسه و شن با یک دیگر مخلوط شده و داخلی سینی بلوک زن نیمه اتوماتیک ریخته می شود. پس از این مرحله با کمک شنکش مواد ترکیب شده را در داخل قالب می ریزند تا تمامی فضاهای خالی آن پر شود. در مرحله بعد بلوک زن نیمه اتوماتیک روشن شده و در حالت ویبره قرار گرفته می شود و مجددا فضاهای خالی که در قالب ها ایجاد می شود باید مجددا پر شود. در بخش بعد همان طور که ویبره بلوک زن نیمه اتوماتیک روشن است سمبه بلوک زن نیمه اتوماتیک به سمت پایین آورده می شود تا مواد به صورت متراکم درآید، در نهایت نیز قالب را بالا آورده و مواد آماده می شود.

حال که با نحوه بلوک زن نیمه اتوماتیک آشنا شدید در بخش بعد در خصوص انواع دستگاه بلوک زن توضیحاتی را خدمت شما ارائه می دهیم تا هرچه بیشتر با انواع آن آشنا شوید.

نحوه کار دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک مزیت های دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک نسبت به نوع دستی، در خصوص مزیت های دستگاه های اتوماتیک می توان موارد بسیاری را عنوان کرد که ما در این بخش تنها به چند مورد از مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

امکان تعویض قالب ها در نوع اتوماتیک بسیار راحت تر و ساده تر از نوع دستی است. با کمک بلوک زن نیمه اتوماتیک می توان انواع بلوک های سبک و سنگین را تهیه و تولید کرد. بلوک زن نیمه اتوماتیک بسیار کم مصرف است.

هزینه ای که برای بلوک زن نیمه اتوماتیک در نظر گرفته شده بسیار کم است. بلوک زن نیمه اتوماتیک هیدرولیک کم استهلاک هستند. این دستگاه ها دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و شرایط آب و هوایی هستند. بلوک زن نیمه اتوماتیک دارای سرعت عملکرد بالاتر از نوع دستی است. این دستگاه دارای قیمت مناسب برای تولید کنندگان است.

بلوک زن نیمه اتوماتیک دارای طول عمر بالا و راحتی تعمیر در زمان خرابی است. این دستگاه دارای کارکرد راحت و ساده است. بلوک زن نیمه اتوماتیک قابلیت بالایی در قالب زنی به صورت روزانه دارد. کدام دستگاه بلوک زن جزو بهترین ها محسوب می شود. پاسخ دهی به این سوال کاملا مشخص است، به طور حتم بلوک زن اتوماتیک جزو بهترین نوع محسوب می شود اما یکی از معایبی که این نوع دستگاه ها دارند هزینه بالای آن ها است.

نحوه کار دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک در حال حاضر هنوز هم از نوع دستی و نیمه اتوماتیک این محصولات استفاده می شود که قیمتی به مراتب پایین تر از نوع کاملا اتوماتیک دارند. پر کاربردترین نوع دستگاه بلوک زن نوع دستی آن است که در کنار قیمت پایینی که دارد به دلیل راحتی در استفاده بیشتر از انواع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالت کلی این نوع دستگاه به دو شکل ساده و نمادار تولید می شود که در طراحی اولیه آن دارای یک موتور ویبره به جهت متراکم ساختن مواد درون قالب ها است و کاربری ساده و راحتی دارد. در ادامه مقاله بلوک زن نیمه اتوماتیک مبحث نکات بلوک زن نیمه اتوماتیک را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

نکات بلوک زن نیمه اتوماتیک

در این قسمت از مقاله بلوک زن نیمه اتوماتیک در مورد میله راهنما جزء بسیار مهم بلوک زن نیمه اتوماتیک است اطلاعاتی را به شما کاربران عزیز سایت ماشین سازی تیام خواهیم داد. میله راهنما بلوک زن نیمه اتوماتیک در قالب و اجزای سازنده استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که قالب با موقعیت دقیق حرکت می کند تا حرکت قالب را هدایت کند. بنابراین میله راهنما یکی از مهمترین اجزای دستگاه آجرسازی است. عملکرد و الزامات فنی میله راهنما تأثیر زیادی بر دستگاه آجر دارد.

فولاد یاتاقان، فولاد قالب داغ و آهن تراش آسان به طور کلی به عنوان مواد مونتاژ میله راهنما بلوک زن نیمه اتوماتیک انتخاب می شوند. با این حال، بلبرینگ فولاد SUJ۲ به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، که دوام و قابلیت تعویض میله راهنما را در عملکرد هدایت بسیار افزایش می دهد. میله و اجزای راهنما اجزای میله راهنمای بیرونی و داخلی بلوک زن نیمه اتوماتیک را تشکیل می دهند که درخشش فلزی زیبایی دارند.

عملیات حرارتی میله راهنما بلوک زن نیمه اتوماتیک ، زبری سطح میله جهت مخالف ، تعداد شیارهای روغن با طول ستون راهنما افزایش می یابد و تعداد نوک روغن با حد ام به طور کلی هشت است. محاسبه طول ستون راهنمای شیبدار، طول بخش سی میله شیب دار بسیار مهم است و طول آن فاصله دویدن بلوک کشویی را کنترل می کند. در واقع محاسبه طول ستون راهنمای مایل بر اساس تابع مثلثاتی است. ما می توانیم آن را به یک مثلث ساده کنیم، که برای استفاده از فرمول تابع مثلثاتی راحت است. در ادامه متن نکات بلوک زن نیمه اتوماتیک اطلاعات مفیدی را از کارشناسان ما می خوانید.

مجموعه اس فاصله لغزشی اسلایدر در غرفه و زاویه ایکس زاویه دی در غرفه است. این دو عدد با توجه به نیاز محصول و طراحی قالب به صورت مقادیر ثابت در نظر گرفته شده اند که اعداد شناخته شده هستند. طول ال نسبت به سی در غرفه است. ارتفاع اچ فاصله باز شدن قالب هنگام لغزش لغزنده به دستگاه تعیین موقعیت انگشت است.

به این ترتیب مقدار محاسبه شده فقط در حالت ایده آل است. تعیین زاویه ستون راهنمای بلوک زن نیمه اتوماتیک مایل در قالب، زاویه میله کج قالب معمولا بیست درجه یا بیست و پنج درجه است. به طور کلی از زاویه بیست درجه استفاده می شود. اگر بلوک کشویی کمی بیشتر حرکت کند، می توان از زاویه بیست و پنج درجه استفاده کرد. اگر فاصله بیشتر باشد باید از روش های هیدرولیک یا پنوماتیک استفاده کرد. عملکرد سوراخ مرکزی میله راهنما بلوک زن نیمه اتوماتیک به شرح زیر است، گرد بودن میله راهنما الزامات بالایی دارد.

هدف اصلی از سوراخ کردن سوراخ مرکزی استفاده از یک آسیاب خارجی برای آسیاب کردن قطر بیرونی است. هنگام آسیاب کردن قطر بیرونی با آسیاب استوانه ای، سوراخ مرکزی باید توسط سوراخ مرکزی پشتیبانی شود تا ستون راهنما بلوک زن نیمه اتوماتیک قبل از آسیاب بچرخد. اگر درک بهتری از میله راهنما داشته باشید، می توانید از بلوک زن نیمه اتوماتیک بهتر استفاده کنید. زیرا چه دستگاه بلوک بتنی باشد و چه دستگاه آجر سفالی، میله راهنما جزو ضروری و مهم است.

سخن پایانی

قیمت بلوک زن نیمه اتوماتیک با توجه به کاربرد آن تعیین می شود. از کاربردهای این دستگاه می توان به استفاده در پروژه های عمرانی برای تولید بلوک های دیواری و یا استفاده در پروژه های ساختمانی برای تولید بلوک های دیواری، سقفی و تیغه ای اشاره نمود.

همچنین دستگاه های بلوک زنی نیمه اتوماتیک برای تولید بلوک های تزئینی برای لبه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از مزیت های دستگاه بلوک زنی نیمه اتوماتیک می توان به تولید بلوک های سیمانی صاف با اندازه واحد و همچنین قابلیت تولید بلوک در تیراژ بالا اشاره نمود که تمامی این فاکتورها بر قیمت نهایی دستگاه تاثیر خواهد داشت.

شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت دستگاه بلوک زنی نیمه اتوماتیک با کارشناسان بتن سرمد در ارتباط باشید. ماشین سازی تیام انواع دستگاه بلوک زنی نیمه اتوماتیک را با قیمت مناسب و کیفیت عالی به بازار مصرف عرضه می کند.

دستگاه بلوک ‌سازی قطعات یا مکانیسم ‌های مختلفی نیز دارد. میز ارتعاشی، قالب با حفره ‌های مختلف برای تغییر اندازه و نوع بلوک ‌های بتنی قابل تهیه، صفحات متراکم و غیره. همچنین پایه ای برای قرار دادن فنرها، ریل ها و یک کالسکه برای حمل کمپکتور وجود دارد. ما با دو محدوده شروع می کنیم که هزینه های تعمیر و نگهداری کمتری را ارائه می دهند، نیاز به نصب کمتری دارند، اما همچنان تولیدات بزرگی را ارائه می دهند، یک واحد ارزان قیمت که برای کارآفرینانی از کشورهای در حال توسعه طراحی شده است که می خواهند محصولات بتنی با کیفیت در سطح صنعتی بسازند، یا برای تولید کنندگان در بازارهای کوچک یا مایل به تولید نوعی محصول خاص هستند.

مدلی از پرس های ثابت با ظرفیت تولید بالا، اما مستحکم و بسیار آسان برای نگهداری و نگهداری. هم تولید بتن و هم قطعه سازی فرآیندهای خودکار هستند. هنگامی که محصولات بتنی بر روی سینی های تولید ساخته می شوند که می توانند فلزی یا چوبی باشند و توسط اپراتور با استفاده از کالسکه برداشته شده و به منطقه پخت منتقل می شوند. محصولات متعاقبا به صورت دستی پالت بندی می شوند. اولین دستگاه بلوکی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد، یونیورسال است،

یک واحد کاملا خودکار که به حداقل تعمیر و نگهداری و پرسنل کمی نیاز دارد. برای کنترل و نظارت بر آن به یک شخص نیاز دارد زیرا کل فرآیند تولید کاملاً خودکار است (توسط رایانه با نرم افزار سفارشی سازی شده با کاربری آسان مدیریت می شود).

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست