ماشین سازی تیام

آشنایی با ماشین آلات ساختمانی و راهسازی

در پروژه‌های ساختمانی برای حمل مصالح ساختمانی و بلوک‌های ساختمان سازی نیاز به وسایلی است که این تجهیزات سنگین را حمل و جابجا کنند.

انواع ماشین آلات ساختمان سازی:

دستگاه بلوک زن:

دستگاه بلوک زن دستی

ساده ترین نوع دستگاه های تولید کننده بلوک های بتنی است که به صورت چهارتایی به تولید می رسند.

بهتزین بلوک زنی اتوماتیک

دستگاه بلوک زنی ثابت

بلوک زن نیمه اتوماتیک

برای ساخت بلوک در تیراژ بالا و ابعاد دقیق تر استفاده می شود. در بلوک زن نیمه اتوماتیک ویبره قالب ها به صورت برقی بوده و پرس نیز هیدرولیکی است به همین علت بلوک ساخته شده دارای ابعاد صاف و یکنواخت می باشد.

کاملاً اتوماتیک

دستگاه بلوک زن ثابت یا ( تخم گذار، دستگاه بلوک زنی پاکت دار) به یک نوع دستگاه صنعتی گفته می شود که در تهیه و ساخت بلوک های بتنی و سیمانی مورد استفاده قرار می گیرد .

قیمت دستگاه بلوک زن

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش بلوک زن، قیمت دست دوم و قیمت اقساطی بلوک زنی با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

انواع دستگاه جدول زن

جدول زن دستی،
در این دستگاه فرایند ساخت جدول کاملا دستی می باشد و فقط یک موتور جهت ویبره قالب استفاده می شود.
جدول زن نیمه اتوماتیک
جدول زن نیمه اتوماتیک، این دستگاه از پرس هیدرولیک و یک موتور جهت ویبره قالب استفاده می کند.
جدول زن تمام اتوماتیک
جدول زن تمام اتوماتیک، فرایند ساخت جدول در این دستگاه کاملا اتوماتیک می باشد. این دستگاه فقط به یک اپراتور جهت کنترل دستگاه نیاز دارد.

دستگاه جدول زن اتوماتیک تخم گذار

دستگاه جدول زن اتوماتیک تخم گذار تولیدی ماشین سازی تیام

قیمت دستگاه جدول زن

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش جدول زن، قیمت جدول زن دست دوم و قیمت اقساطی جدول زن با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

دستگاه پرس موزاییک

دستگاه پرس موزاییک در انواع اتوماتیک و دستی جهت تولید موزاییک و کفپوش پیاده رو همراه با نصب – راه اندازی ، آموزش و خدمات پس از فروش

قیمت دستگاه پرس موزاییک

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش پرس موزاییک ، قیمت پرس دست دوم و قیمت اقساطی پرس موزاییک با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

دستگاه بچینگ

دستگاه بچینگ ها با توجه به نوع بتنی که انتظار می رود دستگاه بتواند تولید نماید انتخاب می شود و نام گذاری و دسته بندی این میکسر ها بر اساس تعداد شفتها و نوع قرارگیری آن ها می باشد و اکثر این میکسر ها به صورت ببچ به بچ بتن تولید می نمایند بجز مدل خاصی که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد . از این میکسر ها در صنایع دیگری مانند غذایی ، بهداشتی ، دارویی و … نیز می توان استفاده نمود البته در این حالت آلیاژ استفاده شده در ساخت بدنه داخلی میکسر ها متفاوت می باشد .

بچینگ

دستگاه بچینگ

قیمت دستگاه بچینگ

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش دستگاه بچینگ، قیمت بچینگ دست دوم و قیمت اقساطی میکسر با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

میز ویبره چیست

میز ویبره یکی از اصلی ترین کاربردهای تجاری در کاهش تخلخل بتن است. ارتعاش بتن حباب های هوای محبوس شده در آن را کاهش می دهد و سبب تولید سطح نهایی یکنواخت تر و مطلوب تری می گردد.
از آنجا که مقاومت بتن و سایر ویژگی های آن، با کاهش میزان آب در بتن و فشردگی در آن بهبود می یابد.

قیمت دستگاه میز ویبره

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش دستگاه میزویبره ، قیمت میزویبره دست دوم و قیمت اقساطی میزویبره با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

خط تولید سنگفرش

سنگفرش یکی از بهترین راه حل ها در طراحی مسیرهای باغ، زمین بازی و مکان های تفریحی می باشد. تقاضای رو به رشد امروزی برای استفاده از این مصالح ، اهمیت بهبود کارایی تولید سنگفرش را دوچندان می کند و به همین دلیل است که روش های سنتی برای تولید سنگفرش دیگر کارایی ندارند و باید به ماشین آلات اتوماتیک تکیه کرد..

قیمت دستگاه سنگفرش

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش دستگاه سنگ فرش، قیمت سنگفرش دست دوم و قیمت اقساطی سنگ فرش با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

خلاطه

دستگاه خلاطه

دستگاه خلاطه ماشین سازی تیام

خلاطه برقی به طور کلی در دو دسته تک فاز و بتونیر 3 فاز دسته بندی می شوند.

قیمت دستگاه خلاطه

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش خلاته، قیمت دست دوم خلاطه  و قیمت اقساطی خلاته با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

بتونیر

در میکسرهای بتن تک فاز و سه فاز از الکتروموتور یا دینام با قدرت بیش از دو اسب بخار کوپل و در برند های موتوژن، الکتروژن، دینام بتونیر چینی و الکتروموتور الکو با دورهای RPM 1500 است.

قیمت دستگاه بتونیر

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش دستگاه بتونیر، قیمت بتونیر دست دوم و قیمت اقساطی بتونیر با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

بتونیر

دستگاه بتونیر ماشین سازی تیام

قالب های پلاستیکی

مواد ترموپلاستیک با حرارت گرفتن قابلیت تغییر شکل دادن پیدا کرده و می توانند به فرم مورد نظر ما در بیایند. سپس با کاهش میزان حرارت سختی خود را بدست می آورند.

قیمت دستگاه قالب های پلاستیکی

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش دستگاه قالب پلاستیکی، قیمت قالبهای پلاستیکی دست دوم و قیمت اقساطی قالبهای پلاستیکی با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید

قالب های کامپوزیتی

مواد کامپوزیتی با حرارت گرفتن قابلیت تغییر شکل دادن پیدا کرده و می توانند به فرم مورد نظر ما در بیایند. سپس با کاهش میزان حرارت سختی خود را بدست می آورند. این مواد بعد از مذاب شدن و تزریق، شکل محفظه قالب خود را می گیرد.

قیمت قالب های کامپوزیتی

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش دستگاه قالب کامپوزیتی ، قیمت قالب کامپوزیتی دست دوم و قیمت اقساطی قالب کامپوزیتی با واحد فروش ماشین سازی تیام تماس بگیرید.

ماشین آلات راهسازی:

در یک دسته‌بندی کلی، ماشین آلات ساختمانی که در محل‌ کارگاه‌ها و احداث پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 ماشین آلات سنگین: مانند لودر، بلدوزر، گریدر، بیل مکانیکی و…
 ماشین آلات نیمه سنگین: مانند کمپرسی، آب‌پاش، پمپ بتن فنیشر و…
 ماشین آلات سبک: مانند لندرور و…
 سایر ماشین آلات ساختمانی: مانند ویبراتور، ماسه شور و…

انواع ماشین آلات راهسازی:

بیل مکانیکی:

بیل مکانیکی می‌تواند ۳۶۰ درجه بچرخد و اغلب بزرگ‌تر از لودر است و برای فعالیت‌های متوسط تا سنگین استفاده می‌شوند. بیل مکانیکی نیز به مانند لودر دارای یک جام (معمولاً کوچک‌تر از لودر) و یک بازوی قابل حرکت در جلو است که وظیفه، حفاری، کندن ترانشه خاکی و تخریب سازه استفاده کرد. مینی بیل مکانیکی نیز وجود دارد که می‌تواند برای کارهای سبک تا متوسط استفاده شود.

لودر:

لودر، نوعی تراکتور است که برای جابجایی خاک و هرگونه از روی زمین و بارگذاری آن بر روی کامیون یا در محل خاصی استفاده می‌شود. این دستگاه دارای یک جام در جلوی خود است که در دو طرف دو بازوی متصل شده دارد که برای بارگیری و حمل مواد مختلف به کار گرفته می‌شود. لودرها به دو نوع چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری تقسیم می‌‍شوند.

گریدر:

گریدر، دارای تیغه‌ای است که در بین محورهای جلو و عقبش نصب شده است. متداول‌ترین کارکرد یک گریدر مسطح کردن سطح زمین است. معمولاً در پروژه‌های راهسازی به منظور اضافه کردن یک لایه جدید و یا مسطح کردن زمین کاربرد دارد. همچنین می‌توان از آنها برای انتقال مقدار نسبتاً کمی خاک از یک مکان به مکان دیگر، از بین بردن لایه‌ای از خاک و حتی باز کردن مسیر از برف نیز استفاده کرد.

غلتک:

خاک سست می‌تواند مشکلات زیادی را برای پروژه‌های عمرانی ایجاد کند، بنابراین اغلب نیاز به ماشین آلاتی مانند غلتک‌ها جهت متراکم کردن زمین است. غلتک‌ها ماشین‌های تخصصی هستند که برای برای تراکم لایه‌های خاک یا در مواردی در مکان‌های دفن زباله استفاده می‌شوند. غلتک‌ها خود به تنهایی به انواع فولادی، پاچه‌بزی، جرخ لاستیکی و لرزنده تقسیم می‌‍شوند.

بولدوزر:

بولدوزر، دستگاه عمرانی سنگینی است که از تیغه‌ فلزی بزرگی در جلوی خود دارد برای حمل خاک، شن و ماسه، سنگ و مواد دیگر استفاده می‌کند. به دلیل وجود چرخ‌های زنجیری، بولدوزها ثبات بیشتری دارند و می‌توانند حجم زیادی از متریال‌ها را جابجا کنند. بولدوزرها ماشین‌های قدرتمند و همه کاره‌ای هستند که می‌توانند در مناطق خشن و سخت (مناطق شنی و گل آلود) حرکت کنند و مقادیر زیادی از مواد را به سرعت و به شکلی کارآمد حرکت دهند.

اسکریپر:

همانند بولدوز و گریدر، اسکریپر نیز مزایای بی‌نظیری در مهندسی عمران دارند. این دستگاه‌ مجهز به یک قیف است که بسته به نوع کار با هیدرولیک قابل افزایش و یا کاهش می‌باشد. پس از پر شدن قیف، اسکریپر می‌تواند مواد را به محل مورد نظر منتقل کند. این دستگاه می‌تواند مقادیر زیادی از مواد را بدون استفاده از ماشین آلات دیگر حمل کنند. اسکریپر مزایای منحصر به فردی را ارائه می‌دهد و می‌تواند نیاز به استفاده از لودر را کاهش دهد.

خندق کَن:

ترنچر یا خندق کن برای ایجاد خندق‌ها یا سنگرها طراحی شده‌اند.. این ماشین ها مانند سایر تجهیزات حفاری به نظر می‌رسند اما برای حفر سنگرها، به طور معمول برای پروژه‌های لوله کشی نیز کاربردی هستند. شما می‌توانید دو نوع اصلی خدق کن‌ها اعم از چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری را در محل پروژه مشاهده کنید. بسته به عملکرد، از این دستگاه‌ها برای تسریع در نصب یا نگهداری پروژه هایی مانند فاضلاب یا لوله های زهکشی استفاده می شود.

کامیون:

کامیون کمپرسی به طور خاص برای محیط‌های ناهموار ساخته شده است. این کامیون سنگین دارای چرخ‌های بزرگ با آج‌های عمیق است که به آن اجازه می‌دهد تا خارج از جاده فعالیت کند و از ساخت و ساز و استخراج معادن پشتیبانی کند. در درجه اول برای انتقال مواد مانند سنگ یا خاک از یک سایت به سایت دیگر استفاده می‌شود. بعضی از مدل‌ها از جام‌های کمپرسی چند محوره برای تحمل بارهای سنگین‌تر نیز استفاده می‌کنند.

جرثقیل:

جرثقیل یکی دیگر از ماشین آلات ساختمانی است که دارای سکوی چرخشی ۳۶۰ درجه است. این نوع جرثقیل برای پروژه‌هایی که نیاز به بلند کردن وسائل در مکان‌های مجاور دارند ایده آل است. سکوی عملیاتی یا عرشه روی چهار چرخ قرار دارد و دارای یک صفحه کنترل به همراه یک فرمان برای اجرای کار است.

دامپ تراک:

دامپ تراک وسایل نقلیه سنگینی هستند که برای جابجایی توده‌ها (محل‌های توده مانند ماسه، شن یا آوارهای ناشی از تخریب) از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می‌شوند. این کامیون دارای یک جام بزرگ در عقب خود است که با قطعات هیدرولیکی که در قسمت جلو آن قرار دارد، جام را حرکت داده تا توده از پشت به محل ریخته شود.

لیفتراک:

لیفتراک دارای سکوی حامل بار است که می‌تواند برای جابجایی وسائل در کارخانه‌ها و سایت‌های ساختمانی استفاده شود. علیرغم اینکه به ندرت در لیست ضروری‌ترین ماشین آلات ساختمانی قرار می‌گیرد، لیفتراک‌ها اخیراً دستخوش تغییرات اساسی شده‌اند تا کاربرد آنها به عنوان تجهیزات ساختمانی مهم افزایش یابد.

لودر بکهو:

لودر بکهو اغلب با بیل مکانیکی اشتباه گرفته می‌شود زیرا این دو قابلیت حفاری مشابهی دارند. با این حال، این دو دستگاه از نظر اندازه و عملکرد متفاوت هستند. در حالی که بیل مکانیکی تجهیزات بزرگ هستند که ۳۶۰ درجه کامل می‌چرخند، لودر بکهو معمولاً ماشین‌های کوچکی هستند که به تراکتور شباهت دارند و فقط می‌توانند ۲۰۰ درجه نسبت به کناره‌ها چرخش داشته باشند. بکهو جلو و عقب می‌تواند کارهایی مانند حفاری و بارگیری را انجام دهد.

پرس موزاییک اتوماتیک 6 ایستکاهه

پرس موزاییک اتوماتیک 6 ایستکاهه تولیدی ماشین سازی تیام

کامیون میکسر بتن:

میکسر بتن کامیونی است که برای مخلوط کردن بتن و حمل آن به یک مکان ساختمانی طراحی شده است. کامیون میکسر قادر هستند با قابلیت چرخشی که دارند، حالت خمیری مخلوط بتن را زمان تحویل آماده نگه می‌دارد. این کامیون در کارخانه از بتن پر می‌شود تا توسط پمپ در محل کارگاه ساختمانی ریخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست